Historie

Na této stránce přinášíme pouze základní výběr informací, statistických přehledů, tabulek a dalších zajímavosti o historii neratovického hokeje, které se dochovaly od jeho vzniku v roce 1952. Přes veškeré úsilí se redakční radě této stránky nepodařilo popsat některá období z jeho dlouholeté činnosti. Slibujeme, že tuto stránku budeme postupně doplňovat. Pokud máte doma dokumenty, články z novin, fotografie, tabulky, statistiky nebo jiné zajímavosti z historie ledního hokeje v Neratovicích a rádi byste se o ně podělili, ozvěte se prosím redakci webu

Léta vzniku a boje o přežití (1952 až 1970)

Stále stoupající popularita ledního hokeje získala v Neratovicích své vyznavače okolo roku 1952. Našli se zejména v řadách nových obyvatel města patřících rovněž k táboru fotbalistů. Byli to právě členové oddílu kopané z řad hráčů i funkcionářů, kteří v roce 1952 počali s organizovanou činností oddílu ledního hokeje (LH). Umožnila to finanční podpora ZV ROH (závodní výbor revolučního odborového hnutí) Spolany Neratovice, který poskytl prostředky na základní vybavení výstrojí a zřízení přírodního kluziště u Sany. Ve svých počátcích se oddíl LH potýkal hlavně s nepříznivými klimatickými podmínkami a nedostatkem obětavých činovníků. V roce 1957 se oddíl LH přihlásil pod názvem Jiskra Neratovice do okresního přeboru, ale pro nedostatek ledu se z ní musel před zahájením soutěže odhlásit.

S budováním žákovských a dorosteneckých mužstev se započalo v roce 1964 s cílem zabezpečit pro první družstvo dostatek vlastních opravdových zájemců o tento mužný sport. Přes veškerou snahu byly výsledky oddílu závislé na několika obětavých jedincích a nebýt funkcionářů oddílu kopané v čele s J. Rybákem bůhví, jak by to s hokejem v Neratovicích dopadlo. O prvních sportovních úspěších nově vzniklého mužstva ledního hokeje v Neratovicích se bohužel nedochovaly žádné bližší záznamy. Proto lze za první úspěch oddílu LH považovat rok 1969, kdy si družstvo mužů vybojovalo postup do krajské I. B třídy. V následující sezóně se umístilo na velice pěkném 3. místě. Rovněž dorost a žáci si vedli zdatně v okresním přeboru.

Do roku 1969 se ve vedení oddílu LH vystřídali pánové: Miroslav Košler, Luboš Dokoupil, Bedřich Faltýnek, Miroslav Doležal, Jaroslav Rybák a Vl. Vilda.

1

V roce 1970, kdy byl předsedou oddílu Miloš Jindřich a členy M. Slánský, J. Jochovič, V. Vysokomenský, J. Vorel, J. Vranka, J. Opatrný a M. Bendová projevil výbor přání vést kroniku. Vladislav Síla, jako člen výboru požadavku vyhověl a ujmul se psaní kroniky oddílu LH - Spolana Neratovice. První svazek začal psát dne 22. 12. 1971 a postupně do kroniky zaznamenával všechny informace z činnosti oddílu a statistiky ze všech utkání družstev oddílu LH. Kronikářskou práci vykonával až do své smrti roku 1996. Vladislav Síla hokej miloval a do roku 1954 byl aktivním hráčem - brankářem utvářejícího se mužstva ledního hokeje Spolany Neratovice. Po skončení své aktivní činnosti hokej neopustil a po absolvování kurzu rozhodčích nerozhodoval přímo na ledě, ale dlouhá léta jako časoměřič, trestoměřič a někdy jako zapisovatel a hlasatel v jedné osobě. Svou mravenčí a pečlivou prací zachoval pro budoucí generaci chronologii činnosti ledního hokeje v Neratovicích v letech 1970 až 1996. Jeho dílo v podobě čtyřsvazkové kroniky je zdrojem stálých poznatků a poučení. Pro náš hokejový klub má dnes velkou historickou cenu. Škoda, že po jeho smrti (+ 28. 10. 1996) se v oddílu LH nenašel jeho nástupce, který by v jeho díle pokračoval. V období let 1997 až 2012 tak vznikla další bílá místa v historii našeho klubu.

Léta hokejových úspěchů (1971 – 1979)

Postup družstva mužů do krajské soutěže I. B třídy zahájil éru největších hokejových úspěchů. Výbor LH odváděl velmi dobrou práci a výsledky se dostavily ve všech kategoriích. V roce 1972 vyhrála Spolana suverénně svoji skupinu bez jediné porážky a v kvalifikaci o postup do I. A třídy nedala šanci Dynamu Libice nad Cidlinou, které porazilo 12:3 a 5:1. Při svém prvním startu v krajské elitě Spolana své příznivce nezklamala a v sezóně 1974/75 získala potřebné body v cestě za prvenstvím ve skupině. Pod vedením trenéra Čumrdy poprvé dosáhla na titul Krajského přeborníka po dvojzápase se Sokolem Volárna s výsledky 4:5 a 6:3. V následné kvalifikaci si lehce poradila s Teslou Žižkov a po vítězstvích 9:4 a 8:4 postoupila do divize. Nemalý podíl na tomto historickém úspěchu měla nová umělá ledová plocha, která mohla být v permanenci po dobu pěti měsíců. Hokejisté ji náležitě využívali, což se též projevilo jako přednost před celky, které umělé plochy neměly. Vlastní zimní stadion, dobré podmínky pro kvalitní letní i předsezónní přípravu dokázali hokejisté Spolany Neratovice velice dobře zužitkovat.

Dařilo se rovněž mládežnickým celkům. Dorostenci Spolany se mohli pochlubit postupem do krajského přeboru I. třídy. Družstva mladších a starších žáků se utvořila krátce před zahájením mistrovských soutěží. Trenéři Skořepa a Kocura museli některé hráče naučit hokejovému bruslení, myšlení a seznámení s pravidly LH. Přípravku dětí do 8 let vedl bývalý hráč Spolany Neratovice – Pecháč. Jeho svěřenci úspěšně doplňovali družstvo mladších žáků.

4

Po dvouletém účinkování v divizní společnosti se družstvo Spolany umístilo na 3. místě. V rámci reorganizace byl tým pro soutěžní ročník 1977/78 zařazen do II. národní hokejové ligy. O úspěších v průběhu druholigových bojů se dá hovořit spoře. Přesto se podařilo vytvořit jednolitý kolektiv a k morálním oporám jednoznačně patřil jeho kapitán, Eduard Vejvoda. Náročnost, důslednost a pevná kázeň trenéra A mužstva K. Hláska se projevila v předváděných výkonech. Na konci soutěžního ročníku 1978/79 mohlo mužstvo Spolany Neratovice slavit historický postup do 1. České národní hokejové ligy. Tuto soutěž si Spolana zahrála jen jeden soutěžní ročník. V náročné soutěži nedokázala udržet krok s předními českými celky a po roce sestoupila do krajské soutěže.

Snaha o napodobení staré slávy (1980 -1998)

Po neúspěšném účinkování v 1. ČNHL odešlo z kádru několik klíčových hráčů a výbor LH musel shánět hráče nové. Podařilo se to až v hodině dvanácté a Krajský přebor se v Neratovicích dokázal udržet. Do roku 1987 bylo dosaženo střídavých úspěchů, ale postoupit zpět do vyšší soutěže se nepodařilo. Před sezonou 1985/1986 sehrála Spolana Neratovice dvě mezinárodní přátelská utkání. V Mělníku se střetla s EV Regensburg (NSR) a v Hradci Králové s HC Vänersborg (Švédsko). Oba zápasy jsme prohráli. O rok později po nevýrazných výkonech Spolana sestoupila do II. třídy, kterou hrála do roku 1989. Následovalo čtyřleté období nevýrazných umístění, které vyvrcholilo v sezóně 1992/93 opět sestupem. Po ročním účinkování v I. B třídě Spolana opět slavila návrat do krajské elity.

8

Po dobu patnáctileté stagnace družstva mužů dosahovali mládežnická mužstva daleko lepších výsledků. Po skončení sezóny 1980/1981, kdy starší dorostenci skončili ve své třídě na 2. místě a jejich největší soupeř Baník Příbram postoupil do I. ligy staršího dorostu, výbor LH přijal koncepci, aby starší dorost Spolany hrál na postup do nejvyšší soutěže. Vedení oddílu pro to udělalo vše, co bylo v jeho silách. Bohužel se tento cíl splnit nepodařilo.

Když se 25. srpna 1995 rozhodl hokejový klub Kaučuk Kralupy nad Vltavou vstoupit do I. ligy ČR místo Hodonína, nabídl Spolaně Neratovice své místo ve II. lize. Výbor oddílu LH se po zvážení všech aspektů rozhodl zakoupit druholigovou licenci. K realizaci nových cílů byl do klubu angažován trenér Zdeněk Chládek a jeho asistentem se stal Jaroslav Veselý. Před trenéry byl postaven nelehký úkol spočívající v udržení druholigové příslušnosti i pro následující sezónu. Spolana jako nováček překvapila všechny odborníky a skončila na 11. místě s 23 body a skóre 97:110. Umístění mohlo být lepší nebýt odečtu 2 bodů za neoprávněný start hráčů. I v následujících dvou letech dosahovala Spolana v soutěži velice dobrých výsledků a shodně obsadila velice pěkné 5. místo. V ročníku 1998/99 se Spolaně přestalo dařit. Odchodem některých hráčů do jiných celků klesla výkonnost, což se projevilo i na celkovém umístění v soutěži – 15. místo.

Krizové období hokeje v Neratovicích (1999-2012)

Pro následující ročník se vedení klubu HC Neratovice rozhodlo v létě roku 1999 prodat licenci na druholigovou soutěž do Kralup nad Vltavou. Ještě 4 sezóny se hrála krajská liga, aby v roce 2004 bylo A mužstvo oddílu LH bylo rozpuštěno a z Neratovic se na dlouhá léta hokej vytratil. Vedení HC Neratovice se zaměřilo spíše na pronájem ledové plochy jiným celků a na výchovu mládeže moc nedbalo. Snaha o oživení hokejových utkání v podobě ženského hokeje neměla dlouhého trvání. V roce 2002 se klub HC Neratovice dostal do insolvence. Po několika letech tahanic a soudních sporů byl z nařízení soudu v roce 2009 zrušen.

Současný trend (2013 - ?)

V roce 2013 se hokej do Neratovic opět vrátil. Martin Chabada, sedmatřicetiletý bývalý dlouholetý hokejový útočník Sparty Praha a také několikanásobný reprezentant, se rozhodl v Neratovicích po letech půstu znovu obnovit tradici hokejového klubu. Během své hokejové kariéry nastupoval mimo pražské Sparty za americký Bridgeport Sound Tiger v AHL, švédské kluby Luleå HF a Södertälje SK v elitserien, Lev Poprad (KHL) a švýcarský SC Bern v NLA. V témže roce byl založen hokejový klub HC BULDOCI NERATOVICE a od února následujícího roku byl registrován u Českého svazu ledního hokeje.

soucasnost4

Znovuzrozený klub se od počátku zaměřil především na práci s mládeží. Po úspěšném rozjezdu nejmladší mládežnické kategorie v roce 2013 pod značkou Buldoků se v polovině roku 2014 podařilo dát dohromady z bývalých hráčů a odchovanců neratovického hokeje tým dospělých, jehož domácí zápasy jsou v nejnižší krajské soutěži navštěvovány jako nikde jinde vždy několika stovkami natěšených příznivců. Do Krajské soutěže mužů (KSM) vstoupil 28. září 2014 utkáním na ledě pozdějšího vítěze HK Králův Dvůr. Pod vedením trenéra Martina Chabady a jeho asistenta Libora Vočadla odehráli kvalitní utkání a přes těsnou porážku 4:3 zanechali dobrý dojem. Ani v prvním domácím utkání se Buldoci nedočkali vítězství a před rekordní návštěvou 450 diváků podlehli HC Žabonosům 2:4. Své první vítězství Buldoci získali už v následujícím domácím utkání s kladenskou Hvězdou. Atmosféru téměř jako při nějakém mezinárodním utkání si užili hráči i návštěvníci tohoto utkání. Před úvodním vhazováním přichystalo vedení klubu pro opět početné publikum slavnostní nástup v podobě státní hymny zapěné sólistou Národního divadla Františkem Zahradníčkem. Sváteční nálada pak v domácím táboru vydržela po celé utkání, ve kterém si připsali historicky první soutěžní výhru (4:3). Rozhodli o ní dvěmi brankami Václav Pek a po jedné Tomáš Rak a Lukáš Štukheil. V prvním roce působení v KSM získali "Buldoci" nové zkušenosti a obsadili 4. místo. Vítězem kanadského bodování se stal kapitán mužstva, Václav Pek se 32 body (21 branek a 11 asistencí). Trenér Martin Chabada mladým i starším hráčům předával své bohaté zkušenosti nasbírané v domácích i zahraničních soutěžích a v jednom domácím utkání se divákům představil i přímo na ledě.

Ve své druhé sezoně v KSM "Buldoci" dosáhli už na bednu a obsadili 3.místo za postupujícími HC Žabonosy a Sršni z Kutné Hory, kterým postup unikl až v závěru sezóny. V průběhu soutěže získali Buldoci 39 bodů a o dva body za nimi zůstal jejich největší rival HK Kralupy nad Vltavou. V kanadském bodování obhájil své loňské vítězství kapitán mužstva, Václav Pek.

Buldoci DNES

Úsilí a snaha sklízí nemalé úspěchy a klub vedený v rodinném duchu získává další a další svěřence. Mezi HC Buldoky dnes patří A tým hrající středočeskou krajskou soutěž mužů, mladší žáci ročník 2005 - 2006 hrají ligu mladších žáků, 4. třída - ročník 2007 hrají Krajskou ligu přípravek, 3. třída - ročník 2008, 2. třída - ročník 2009, 1. třída - ročník 2010 a minipřípravka 2011 a mladší se pravidelně účastní svazových a přátelských turnajů v minihokeji. Tyto třídy jsou vedeny profesionálními trenéry a asistenty, kteří jsou pod přímým vedením šéftrenéra Martina Chabady. Kromě klasických tréninků jednotlivých skupin, individuálních tréninků, pořádá také klub pravidelné letní kempy, kde si mladí hráči mohou svoje dovednosti zlepšovat. Klub dále pořádá školičku bruslení. Zde jsou vítány všechny děti mající chuť se naučit bruslit s možností plynulého přestoupení k hokejovým tréninkům. Samozřejmostí zimního stadionu je bruslení pro veřejnost. Manažerské schopnosti vedení klubu zajišťují financování klubu tak, aby byl konkurenceschopný a zajišťoval svým svěřencům 100% servis po všech stránkách.

soucasnost

Soutěžní ročník 2016/17 - Cesta Buldoků za vítězstvím

Deset. Devět. Osm… Po střechu nabitý zimní stadion v Čáslavi s napětím sleduje poslední vteřiny odvetného finálového utkání play off Středočeské hokejové soutěže mezi Čáslaví a Neratovicemi. Po úvodní dvacetiminutovce Buldoci prohrávali 0:2, v závěrečné třetině však dokázali zápas otočit a v přesilovce šli do vedení dalekonosnou střelou Jakuba Mrázka. Čáslav vzápětí vyrovnala z přesilovky a drama vrcholí. Nerozhodný stav 3:3, který svítil na obou světelných tabulích, dával neratovickým hokejistům naději na zisk mistrovského titulu. Když se čas zastavil na 00:00, roztočily se nad hlavami jejich fanoušků žlutomodré šály a vlajky. Buldoci urvali titul do svých rukou!! V krásném a emotivním okamžiku vyskákali hráči ze střídačky na led, aby společně oslavili svůj triumf. Během čtyřiadvaceti hodin odehráli dva náročné finálové zápasy. Odměna je ale sladká. Pod vedením trenéra Martina Chabady si ve třetí sezoně své existence zaslouženě vychutnali první postup, do krajské ligy.

Buldoci vstoupili do nové sezóny KSM vítězstvím na ledě SK VELC Žilina 6:1. V zápase se blýskl hattrickem Jakub Mrázek a velkou měrou přispěl k zisku tří bodů. První domácí utkání proti Sršňům z Kutné Hory se Buldokům nevydařilo. Soupeře nedokázali porazit ani v pátém vzájemném utkání. O porážce 2:4 rozhodli nevyužité šance a hlavně přesilovky. Chuť si spravili se Zlonicemi, které ve Slaném porazili vysoko 8:2. Ani druhé domácí utkání Buldoci nevyhráli. Zaskočily je Poděbrady (4:5), které vítěznou branku vstřelily 57 vteřin před závěrečnou sirénou.

Poté přišla nevídaná série jedenácti vítězství v řadě. V regionálním derby potvrdili Buldoci svoji formu a vyplenili Kralupy n/Vltavou 3:1. Poté doma 17. listopadu předvedli proti Čáslavi parádní obrat a radovali se z vítězství 6:4. Slušně zaplněná neratovická plechárna viděla kvalitní hokej, zažila napětí, zklamání i radost a vše provázela skvělá atmosféra. Vítěznou šňůru Buldoků nezastavil ani favorit soutěže, SK Sršni Kutná Hora. V odvetě Buldoci podali velice dobrý výkon a s přispěním střelecké mušky Lukáše Pokory poprvé Sršně ve vzájemných duelech přehráli (4:3). Dokázali, že právem patří k silné čtyřce nejnižší krajské soutěže.

Vydatný ohlas právem sklidila předvánoční charitativní akce pod názvem „Buldoci mají srdce“, jíž klub zorganizoval. Od svého vzniku se vedení Buldoků pravidelně snaží pomáhat potřebným a v tomto případě šlo o vrchol jeho snahy. Velký hokejový den za přítomnosti zpravodajského týmu ČT1 zahájilo exhibiční utkání starých gard. Výběr šéftrenéra Českého svazu ledního hokeje Slavomíra Lenera porazil tým mistra světa Pavla Richtra 4:3 a umění bývalých profesionálů pobavilo necelou pětistovku přítomných diváků. V následném zápase nasypali Buldoci ve speciálních růžových dresech do brány posledních Zlonic rekordních osmnáct gólů. Podobně štědrá ovšem byla také finanční pomoc pro oddělení neurochirurgie pražské nemocnice Na Homolce. Dojemné bylo předání vydražených dresů vyrobených pro tuto akci jejich novým majitelům, kteří je po sobotním utkání z hráčů na ledě doslova vysvlékli. Na nejvyšší cenu se vyšplhal růžový dres se jmenovkou Martina Chabady. Celkový výtěžek charitativní akce se vyšplhal na částku 131 900 Kč, což na úrovni nejnižší krajské soutěže nemá obdoby.

Vítěznou sérii Buldoků ukončila kontumační porážka s Hvězdou Kladno. Utkání na kladenském ledě se totiž nedohrálo. Trenér Martin Chabada se rozhodl neposlat mužstvo do závěrečné třetiny z obavy o zdraví hráčů. Stalo se tak po nevybíravém faulu na neratovického Martina Važanského. Pro rakovnickou posilu Buldoků tak skončil druhý start v novém působišti převozem do nemocnice. Na kontumaci utkání s Hvězdou Kladno odpověděli Buldoci vítězstvím nad Kralupami 10:3. Střelecky se blýsknul obránce Jan Horevaj, který dosáhl hattricku. Předposlední utkání základní části hokejové krajské soutěže odehráli Buldoci na ledě lídra tabulky. Napěchovaný stadion v Čáslavi viděl strhující bitvu dvou mužstev o lepší postavení v tabulce před nadcházejícím play off. O vydřené výhře Čáslavi 2:1 nakonec rozhodli dvě využité přesilovky.

V základní skupině Buldoci skončili na třetím místě za favorizovanými letci z Čáslavi a Sršněmi z Kutné Hora. Semifinálovou sérii play off středočeské soutěže tak zahájili Buldoci doma proti Sršňům. Bezmála osm set diváků v ochozech neratovické „plechárny“ zažilo malé Nagano. Žlutomodří zachránili pouhou vteřinu před koncem (!) remízu 3:3, která srovnala výhledy obou soupeřů směrem do odvety na stejnou úroveň. V ní byl v závěrečné třetině stav 1:1 a domácí vše směřovali do prodloužení. Jenže dvě minuty před koncem třetiny udeřil Tomáš Rak a po jeho brance už Sršni znovu nevzlétli. Po závěrečné siréně vypuklo na ledě i v hledišti žlutomodré nadšení. Hráči už věděli, že si to ve finále rozdají o postup do krajské ligy s Čáslaví, která dvakrát porazila Poděbrady.

Finálovou sérii krajské soutěže rozehráli hokejisté Neratovic 18. března na svém stadionu. Vedle výsledku nadchla i atmosféra zápasu, na který přišlo zhruba 1050 diváků. Finále zahájil sólista národního divadla František Zahradníček hymnou a nechyběla ani starostka Neratovic. Rekordně zaplněná aréna viděla srdnatý výkon Buldoků. V utkání vždy vedli, ale Čáslav dokázala dvakrát srovnat. Gól kapitána týmu Václava Peka ze závěrečné třetiny už byl vítězný.

Odvetné finálové utkání skončilo remízou 3:3. Remíza však Čáslavi nestačila, z postupu do krajské ligy se mohli radovat v Neratovicích. Buldoci ve své třetí sezoně v krajské soutěži stanuli na úplném vrcholu. Přestože neměli ve svém středu tolik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží jako jiná mužstva, jejich hlavní devízou byla týmová soudržnost, která je dovedla až k prvnímu místu.

Poslední březnová neděle se do historie nově zrozeného hokejového klubu zapsala společně se jménem Martina Chabady. Mimo úspěchu áčka mu náleží zásluha i na rozvoji mládežnického hokeje v Neratovicích.

Klub vedený v rodinném duchu získává další a další malé svěřence. V roce 2013 jich začínalo na ledě osm, ale dnes se může chlubit už více než stovkou dětí.

  • Mladší žáci (ročník 2005 – 2006) poprvé nastupovali v mistrovských zápasech proti daleko vyspělejším týmům v lize skupiny D13. Od začátku sezony se kádr rozrostl o 8 hráčů a dnes má trenér Jakub Mrázek k dispozici 21 hráčů. Škoda, že v průběhu sezóny se mužstvo potýkalo s řadou nepříjemných zranění a dlouhodobých onemocnění. Výsledky v 61 utkáních by byly daleko lepší. Přesto mužstvo zaznamenalo ve výkonosti velký posun vpřed. Největším úspěchem Buldočků je 3. místo na mezinárodním turnaji ve Švýcarském Bülachu, kde z 15 účastníků byli jediní zástupci České republiky.
  • 4. třída (ročník 2007) má v kádru 18 hráčů. Velice dobrých výsledků dosahovala přípravka (A+B) na turnajích Krajské ligy přípravek a v od ledna 2017 i v prvních zápasech na velkém hřišti.
  • 3. třída (ročník 2008) je velkým příslibem neratovického hokeje. V současné době trénuje v přípravce 20 hráčů a na turnajích startovala až tři mužstva Buldočků (A+B+C), která dosahovala velice dobrých výsledků. Hráči si zkusili i několik přátelských zápasů na velkém hřišti.
  • 2. třída (ročník 2009) se pyšní 18 hráči. Přípravka (A+B) se během roku zúčastnila úctyhodných 83 turnajů, ze kterých vyšla převážně jako vítěz. Velké poděkování patří všem maminkám hráčů za úžasné cateringy a občerstvení, které připravily na každý turnaj a tatínkům za drobné opravy výstroje.
  • 1. třída (ročník 2010 a minipřípravka 2011 a mladší). V současné době navštěvuje tréninky 27 dětí, což je nejvíce ze všech tříd. Pravidelně se účastní přátelských turnajů proti mužstvům působícím v extralize. Jejich výsledky vůbec nejsou špatné a mnohdy své soupeře drtí s neuvěřitelnou lehkostí.

Výše uvedené třídy mládeže jsou vedeny trenéry a asistenty pod přímým vedením šéftrenéra Martina Chabady. Kromě klasických tréninků jednotlivých skupin a individuálních tréninků, pořádá také klub pravidelné letní kempy, kde si mladí hráči mohou svoje dovednosti zlepšovat. Klub pravidelně pořádá školičku bruslení a při náboru dětí spolupracuje s několika mateřskými školkami a základními školami. Ne nadarmo se mužstvům mládeže říká „žlutomodrá rodina“. To se však dá říct o celém klubu…

Buldoci a BUDOUCNOST

Po pečlivém rozboru dosavadních náborů a konzultacích s ostatními sportovními kluby se vedení klubu hodlá zaměřit na spolupráci s městem a prezentovat se na akcích městem pořádaných, kde je možnost se přímo potkat s rodiči a dětmi. Další možnost vidí v akcích pořádaných ve spolupráci s mateřskými a základními školami. Samozřejmostí bude automatické posouvání dosavadních dětských ročníků/týmů do vyšších soutěží ČSLH a nábor mladších ročníků.

soucasnost3